Patron söz verdi, işçiler eyleme son verdi

Bursa’da 7 ay önce kapanan bir fabrikanın işçileri, tazminatlarını alamadıkları gerekçesiyle eski patronlarını rehin aldı. İş yerinin iki çıkış kapısı önünde bekleyişlerini sürdüren işçiler, 10 gün sonra ödeme yapılacağı sözü ile eylemlerine son verdi.

Patron söz verdi, işçiler eyleme son verdi
HABERİ PAYLAŞ

Edinilen bilgiye göre, merkez Nilüfer ilçesinde bulunan Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (DOSAB) bir fabrika, 7 ay önce sahipleri tarafından kapatılırken, yaklaşık 130 işçiye tazminat ödenmediği iddia edildi. 


Türk-Metal Sendikası aracılığıyla iş yeri sahipleri ile görüşmelerini sürdüren çalışanlar, 7 aydır bir sonuç alamadı. Bunun üzerine işçiler, fabrikanın iki çıkış noktasını da tutarak haklarını alana kadar eski patronlarını dışarıya çıkarmama karar aldı. Yaklaşık 100 dolayındaki işçinin fabrika önünde bekleyişi polis memurlarının da devreye girmesi ve iş yeri sahibiyle mutabakatın ardından gece 02.00’de son buldu. İş yeri sahibi işçilerin alacaklarının bir kısmı için 10 gün sonra ödeme yapma sözü verirken, alacakların tamamının önümüzdeki aylarda ödeneceğini ifade edildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X