Pazarcı esnafına yönetmelik anlatıldı

Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Erol, Gemlik Belediyesi tarafından yapılan kapalı pazar yerinin ihale sürecinin yanı sıra, yönetmelik konusunda Salı Pazarı esnafına brifing verdi.

Pazarcı esnafına yönetmelik anlatıldı

CEMAL KIRGIZ

Toplantıya Gemlik Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Çelik, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Beki, Pazarcılar Derneği Başkanı Atilla Yağcıoğlu ve Zabıta Müdürü Erol Bütün de katıldı. 

Yeni yılda sokak pazarlarının olmayacağını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Erol, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Gemlik’te de salı ve cumartesi pazarlarının kapanacağını söyledi. Gemlik Belediyesi tarafından yapılan kapalı pazar yerinin ihale sürecini tamamlamak üzere olduklarını anlatan Kadir Erol, Gemliklilerin yanı sıra, pazarcı esnafı ve meslek odalarının da görüşlerini alarak, pazar yerleri yönetmeliğine uygun bir ihale gerçekleştireceklerini söyledi. Erol, kapalı pazar yerini, yapılan anket sonucu Gemliklilerin ortak talebi doğrultusunda salı ve cumartesi günleri açmayı planladıklarını kaydetti. Erol, pazarcı esnafının 10 yıllık kira üzerinden ihaleye girebileceğini ve ihaleyi kazanan esnafın tapudan 10 yıllığına kendi adına yerini tescilleyebileceğini belirtti.

Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Erol, ‘İhale yerine kura çekilsin’ önerisinin, yönetmeliğe uymadığını anlattı. Erol, ihale yapılacağını ve bir pazarcının en çok iki yer satın alabileceğini sözlerine ekledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X