Pedallar ‘Kuruluştan Kurtuluşa’

‘Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu’nun Bursa’daki startı verildi.

Pedallar ‘Kuruluştan Kurtuluşa’
HABERİ PAYLAŞ

Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Çanakkale Valilikleri’nin işbirliği ile düzenlenen ‘Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu’nun Bursa’daki startı verildi. 

150 bisikletçi, Bursa etabında pedal bastı. 

Bursa’nın tarihi mekanı Tophane’deki Saltanat Kapı’dan yarışın startını veren Bursa Valisi Münir Karaloğlu, “Osmangazi ve Orhangazi’nin manevi huzurunda bütün şehitlerimizin manevi huzurunda Osmanlı’nın filizlendiği Söğüt’ten Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Çanakkale’ye bisiklet turu düzenleyerek gençlerimize bir nebze olsun tarih şuuru vermek istedik. Bölgelerimizdeki bu üç güzel şehrimizin güzelliklerini tekrar gündeme taşımak için organizasyon düzenliyoruz. Ben bu toprakları bize vatan kılan bin yıldır canını, kanını seve seve bu topraklar için feda eden bütün şehitlerimizi rahmet, minnetle, şükranla anıyorum. İnşallah bu topraklar onlardan bize emanet edildiği gibi biz de bu toprakları canımız ve kanımız pahasına koruyarak çocuklarımıza onlar da çocuklarına aktaracak. Kıyamete kadar bu topraklar Türk ve İslam toprağı olarak devam edecek. Bu organizasyona katılan bütün sporcuları kutluyorum, başarılar diliyorum. İnşallah kazasız belasız bir şekilde her biri yarışı tamamlar. Yarışta kimin birinci olduğunu önemsemiyoruz, önemli olan bu yarışa katılmanız, bu güzel organizasyon içerisinde olmanız” diye konuştu.

Mehteran Takımı’nın marşları ile start alan 4.sü düzenlenen ve 5 etaptan oluşan ‘Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu’ 18 Eylül’de Çanakkale’de son bulacak.

Törene Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X