Penguen Gıda, sektöründe Türkiye’nin en itibarlı ilk 10 markası arasında

30 yıldır gıda sektöründeki başarılı grafiğini her geçen yıl artırarak faaliyetlerine devam eden Penguen Gıda, Türkiye İtibar Akademisi tarafından Yıldız Teknik Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi tarafından bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması’nın sonuçlarına göre “İşlenmiş Gıda” alanında Türkiye’nin En İtibarlı Markaları arasında ilk 10‘da yer aldı.

Penguen Gıda, sektöründe Türkiye’nin en itibarlı ilk 10 markası arasında

Türkiye İstatistik Kurumu’nun “Türkiye Örneklemi” kabul ettiği 26 Bölge ve 72 ilde 2 Ocak – 30 Ocak 2021 tarihleri arasında yaklaşık 12 bin kişi ile görüşülerek tamamlanan araştırmada; ana ve alt sektörleri ile toplam 50 farklı sektördeki markaların itibar derecelendirmesi yapıldı.

Gıda ve tarım sektörüne getirdiği yeniliklerle ve ilklerle sektörünün en güvenilir markaları arasında yerini alan Penguen Gıda, istikrarlı büyümesini her alanda sürdürmeye devam ediyor.

Türkiye’nin en büyük reçel üreticisi ve turşu ürünlerinde de Türkiye‘nin ihracat lideri olarak Türk ve Dünya mutfaklarına her zaman katkısız, koruyucusuz sağlıklı ürünler sunan Penguen Gıda, 75.000 m2 kapalı alana sahip tesislerinde 1.000’e yakın kişiye istihdam sağlıyor ve yüzde 70‘i sözleşmeli olmak üzere yaklaşık 10.000 çiftçiden oluşan ve 40.000 dekar alanı kapsayan ekim alanı ile Türkiye’nin en büyük zirai hammadde alıcılarından biri konumunda.

Reçel, sebze konserveleri, hazır yemekler, salça, turşu ve dondurulmuş gıda gibi çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Penguen Gıda, yüzde yüz yerli üretimden elde ettiği ürün çeşitlerini sofralara taşıyor. Bugün 5 bölge müdürlüğü ve 40 bayiden oluşan yaygın dağıtım kanalı ile tüm ürünlerini Türkiye’nin her köşesine ulaştırırken Dünya‘nın dört bir yanına yaptığı ihracatlarla da sektör liderliği bayrağını gururla taşımaya devam ediyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X