‘Perakende Yasası yönetmeliklerle desteklenmeli’

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, küçük esnaf ve gelişmenin devamı için Perakende Yasası’nın yönetmeliklerle desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

‘Perakende Yasası yönetmeliklerle desteklenmeli’

Palandöken, Avrupa KOBİ Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye’de KOBİ’lere verilen destek ve önemin özellikle küçük esnaf için büyük önem taşıdığına vurgu yaptı. Palandöken, “Ticaretin temelini ve yüzde 99,8’lik bir ticari çoğunluğu oluşturan küçük esnafın desteklenmeye ihtiyacı olduğu her kesim tarafından bilinmektedir. Perakende Yasası ile düşünülmeye başlanan küçük esnaf ve gelişmenin devamı için yönetmelikler ile yasa desteklenmelidir” dedi. Türkiye genelinde 2 milyonu aşkın esnafın ahilik geleneğinin temsilcisi olduğuna işaret eden Palandöken, 800 yıldır ‘Ahilik’ olarak bilinen yapının yeni adının ‘KOBİ’ olduğunu, istihdam ölçekli geleneğin devam ettirilmesi gerektiğini belirtti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X