Peşmerge`ye destek devam edecek

ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey, ABD ve koalisyon güçlerinin Peşmerge`ye yönelik askeri eğitim ve silah yardımlarının devam edeceğini belirterek, “Terörist güçlere gerektiği zaman ve zeminde öldürücü darbe vurulacak` dedi.

Peşmerge`ye destek devam edecek
Bağdat’taki temaslarının ardından Erbil’de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile bir araya gelen Dempsey, Dempsey, ABD ve koalisyon güçlerinin, IŞİD’e karşı kapsayıcı bir strateji izlediklerini, mücadelenin bütün tarafların katılımıyla devam edeceğini kaydetti. Mesut Barzani de terör örgütü IŞİD’e karşı verdikleri mücadelede, ABD ve koalisyon güçlerinin, silah yardımı ve hava operasyonlarının etkili olduğunu vurguladı.
 
BOZGUNA UĞRATILDI
 
IŞİD’in, Peşmerge eliyle bozguna uğratıldığını da ifade eden Barzani, “Peşmerge güçleri, hızlı bir şekilde saldırıları durdurmayı başardı ve karşı atağa geçti. Birçok yerde IŞİD’i hezimete uğrattık. Teröristleri vatanımızdan çıkarmak için her türlü bedeli vermeye hazırız. Kürdistan topraklarını karış karış teröristlerin elinden kurtaracağız. Ancak terörizme karşı savaşın, sadece askeri boyutu yoktur. Terörle ekonomik, fikri ve siyasi olarak da mücadele edilmelidir’ ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X