<

PKK eylemsizlik kararı alacak mı?

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kandil’in seçim öncesi eylemsizlik ilan edeceği iddialarıyla ilgili “Elimizde somut bir bilgi yok” derken, HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy ise “PKK inşallah 1 Kasım’a kadar eylemsizlik ilan edecek” ifadesini

PKK eylemsizlik kararı alacak mı?
HABERİ PAYLAŞ

İstanbul Bayrampaşa’daki sebze meyve halini ziyaret eden Demirtaş, vatandaşların derdini dinledi. Demirtaş, Celal Başlangıç’ın “Kandil’in 15 Ekim’de ateşkes ilan edeceği” yazısıyla ilgili şöyle konuştu: 

“İnşallah yakın zamanda da belli bir netice alırız, diye ümit ediyorum. Elimizde somut bir bilgi, somut bir veri yok. Fakat çalışmalarımızı getirdiğimiz nokta umutlu olmamızı gerektiriyor. Barışa da hiç kimsenin umudunu yitirmemesi lazım.”

HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy ise, PKK’nın 1 Kasım 2015 seçimleri öncesi eylemsizlik ilan edeceğini öne sürdü. HDP Bingöl İl Başkanlığı’nın aday tanıtım toplantısında konuşan Özsoy, “PKK 1 Kasım’a kadar eylemsizlik ilan edecek. En azından bu seçimleri huzur içerisinde, barışçıl bir şekilde yapabilmek için biz yine çalışmalarımıza devam ediyoruz, inşallah 1-2 güne kadar müjdeli bir haber verebiliriz. Seçimlere kadar bu gerginlik durumunu belki biraz dindirebiliriz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X