PKK flamalarıyla Azerilere saldırdılar!

Azerbaycan ile Ermenistan arasında gerilim nedeniyle Paris’te yaşayan Azerbaycan vatandaşları Ermenistan Büyükelçiliği önünde protesto gösterisi düzenledi.

PKK flamalarıyla Azerilere saldırdılar!

Paris’te Türk Derneklerinden ‘Objectif 21 Derneği’nin de destek verdiği protesto, yaşamını yitirenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

 

Gösteride “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Karabağ bizimdir bizim kalacak” “Sarkisyan savaş suçlusu” sloganları atıldı ve “Karabağ işgaline son” “Terörist Ermenistan” yazan dövizler taşındı.

Gösteri esnasında Azerbaycan vatandaşları ellerinde terör örgütü PKK bayrakları ve Öcalan resimleriyle üzerlerine gelen bir grubun saldırısına uğradı, kavga çıktı. PKK bayraklarıyla gelen grubun daha sonra kaçtığı görüldü. 

İki grup arasında yaşanan arbede sonrası, açıklama yapan Azerbaycan diplomatik kaynakları, saldırıyı gerçekleştiren kişilerin aşırı Ermenistan gençlik grubu (Nor Seroun) üyesi olduklarına ve PKK bayrakları taşıdıklarına dikkat çekildi.

Yaşanan olayların ardından elleri sopalı bir grup Ermenistan taraftarı, Ermenistan Büyükelçiliği önüne geldi, burada da göstericilere müdahale eden polis olayların büyümesini engelledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X