Polis uyardı! Sahtekarlara dikkat…

Mali Polis, kurban pazarlarında yapılan alışverişlerde sahte para ve çeklere karşı satıcıları ‘Uyanık olun şüphe duyduğunuzda 155’i arayın’ diyerek uyardı.

Polis uyardı! Sahtekarlara dikkat…
HABERİ PAYLAŞ

OKTAY KAYALAR

 

Kurban Bayramı öncesi küçük ve büyükbaş hayvanlar pazarlarda yerini almaya başladı. Polis, her yıl olduğu gibi kurban satıcılarının mağdur olmaması için sahtecilik ve dolandırıcılıklara karşı dikkatli olmasını istedi. 

Yetkililer, ‘Sahte olduğundan kuşku duyduğunuz banknotları, gerçekleri ile karşılaştırınız.  Sahte parayı, kişiye kesinlikle iade etmeyiniz. En kısa sürede “155 polis imdat”a bilgi veriniz” şeklinde konuştu.

Karşılıksız çekle ilgili de uyarı yapan polis, ‘Sahte ve çalıntı çekleri piyasaya sürmek isteyen kişiler, hayvan pazarlarına şık giyimli ve lüks otomobillerle gelebilir. Bu şekilde güven sağlayan dolandırıcılar, satıcıyla pazarlık bile yapmadan hayvanları hızlı bir şekilde alıp oradan uzaklaşmak ister’ dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X