Polisten cankurtaran broşür

Orhangazi Emniyet Müdürlüğü’nün Toplum Destekli Polislik görevlileri, İznik Gölü sahilinde boğulmalara karşı, vatandaşları broşürle uyarıyor.

Polisten cankurtaran broşür
HABERİ PAYLAŞ

NEVZAT OKUMUŞ

Su da serinleme keyfi bir anlık hatayla kabusa dönüyor. İşte bu ölümle sonuçlanan hataların yaşanmaması için Orhangazi polisi harekete geçti. Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri İzmik gölü kıyısında piknik yapıp serinlemek için suya giren tatilcileri hazırladıkları broşürlerle uyarıyor. Polis, tatilcilere tek tek verdiği broşürlerde, “Yüzme ne kadar zevkli bir yaşam biçimiyse, yüzme sırasında uyulması gereken kurallarda bir o kadar önemlidir” yazıyor. 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Polis, Zemini bilinmeyen yerlerde suya girilmemesi, tehlikeli gösteriler yapmaktan uzak durulması, kendinize güvenmekten daha çok güvenlik önlemlerine dikkat edilmesini söyledi. Boğulmak üzere olanları kurtarma sırasında yapılması gerekenler konusunda da bilgi veren polis, “Boğulmak üzere olan ve çırpınan birini gördüğünüzde, bu konuda tecrübeniz yoksa kurtarmak için suya girmeyiniz. Boğulmak üzere olan kişi can havliyle size sarılacağı için birlikte boğulabilirsiniz. Çevrenizden yardım isteyin” şeklinde konuştu.   

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X