Portekiz’de askeri cephanelikte hırsızlık

Portekiz’in başkenti Lizbon’un kuzeydoğusundaki Tancos bölgesinde bir askeri cephanelikten el bombası, roketatar ve askeri malzemelerin çalındığını duyuran Portekiz hükümeti ve askeri kaynaklar, olası bir terör saldırısına karşı uluslararası toplumu uyard

Portekiz’de askeri cephanelikte hırsızlık
HABERİ PAYLAŞ

Portekiz haber ajansı Lusa’nın ordu ve hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, Tancos’daki cephanelikten 168 el bombası, 44 roketatar, bin 450 mermi ile bazı askeri malzemeler çalındı. Cephanelikteki güvenlik kameralarının iki yıldır çalışmadığını söyleyen yetkililer, çalınan silahlarla terör saldırısı yapılabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Kara Kuvvetleri Komutanı Federico Duarte Rovisco, cephanelikteki durumla ilgili ordu içinden bilgi sızdırıldığına dair şüphelerin olduğunu ve devam eden soruşturmaya herhangi bir müdahale olmasını engellemek için üst düzey 5 askerin açığa alındığını söyledi. Genelkurmay Başkanlığı Acil Müdahale Ekibinin eski Direktörü General Raul Cunha da, Lusa ajansına yaptığı açıklamada, ‘Bu olayda terör ihtimali yüksek. Cephaneliği soyanlar neyi alacaklarını ve nasıl gireceklerini çok iyi biliyordu. Çünkü burası girişi çok zor bir yer. Cephaneliğe girip bu kadar malzeme çalmaları için zamana ve bir araca ihtiyaç var. İçeriden birilerin yardımı olabilir’ şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X