PTT’den Türk lirasına destek

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, 15 Temmuz itibarıyla şirket hesabındaki yaklaşık 172 milyon dolar ile 20 milyon euroyu Türk lirasına dönüştürerek milli ekonomiye büyük destek verdiklerini açıkladı.

PTT’den Türk lirasına destek

Bozgeyik, yaptığı açıklamada, PTT’nin sadece ulusal ve uluslararası alandaki iş ve işlemleriyle değil, Türk lirasına verdiği değerle de milli ekonomiye büyük katkı sağladığını söyledi. 15 Temmuz sonrasında PTT olarak ülke ekonomisine yeni bir katkı sağlamak üzere harekete geçtiklerini ifade eden Bozgeyik, ”Yeni bir karara imza atarak dövizden Türk lirasına dönüş uygulaması başlattık. O günden bugüne kadar şirketimiz hesabındaki 171 milyon 393 bin 173 dolar ile 20 milyon 364 bin 372 euroyu Türk lirasına dönüştürerek milli ekonomimize katkı sağladık” dedi. Şirketin, dövizlerin Türk lirasına dönüştürülmesi işleminde herhangi bir komisyon almadığını vurgulayan Bozgeyik, döviz bozduracak müşterilerine yüzde 10 kargo indirimi yaptıklarını hatırlattı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X