Recep Sert’ten nikah teşekkürü

Türkiye’nin 5’inci yüz nakli yapılan kişisi 28 yaşındaki Recep Sert, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tanışıp 21 Aralık’ta evlendiği 29 yaşındaki Esma Akyurt Sert ile nikahını kıyan Bursa’nın İnegöl Belediye Başkanı Ak Partili Alinur Akta

Recep Sert’ten nikah teşekkürü
HABERİ PAYLAŞ

İnegöl İlçesi’nde temizlediği tüfeğin ateş alması sonucu yüzü tanınmayacak hale gelen Recep Sert’e, Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından 18 Temmuz 2013 günü başarılı bir operasyonla, beyin ölümü gerçekleşen Polonyalı turist 43 yaşındaki Andrzej Kucza’nın yüzü ve çenesi nakledildi. Akdeniz Üniversitesi’nde uzun süre yoğun bakım ünitesinde kaldıktan sonra normal odasına alınan Recep Sert ile bu hastanede çalışıp böbrek nakli olan ablası Hatice’ye refakat eden Esma Akyurt arasında başlayan arkadaşlık, kısa sürede aşka dönüştü. Geçen yıl nişanlanan çiftin düğünü 21 Aralık’ta İnegöl İlçesi’nde yapıldı. Nikahlarını ise İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş kıydı. 

Genç çift balayı sonrası Belediye Başkanı Aktaş’ı makamında ziyaret ederek teşekkür etti. Recep Sert, rahatsızlığı sürecinde Başkan Aktaş’ın yakın ilgisi ile maddi, manevi desteklerini gördüğünü belirterek şöyle dedi:

“Zor günlerimizde yanımızda olduğunuz için, ailem ve kendi adıma teşekkür ediyorum. Sizlerin desteği ile güzel günlere kavuştuk. O yüzden ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizlere, vermiş olduğunuz desteklerden ve mutlu günümüzde de yanımızda olmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.” 

Başkanı Alinur Aktaş ise genç çifte ömür boyu mutluluk dileyerek, “Recep, bu zorlu sürecin büyük kısmını aştı. Rahatsızlığı dolayısıyla muhakkak çok ciddi ve sıkıntılı günler yaşadı. Biz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X