<

Rektöre yumruklu saldırı

Elazığ Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, kampüste kola otomatı işleten bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

Rektöre yumruklu saldırı
HABERİ PAYLAŞ
Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi girişindeki kantin, işletmeci E.E. ve H.T. tarafından izinsiz şekilde genişletilince üniversite yönetimi de kantinin yıkılması kararını aldı. Bu kararın ardından İşletmeciler E.E. ve H.T. önceki gün akşam üniversite yetkililerinin kaldığı lojmanların girişinde Rektör Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ ile tartıştı, ardından da arbede çıktı. İşletmecilerden E.E.’nin, üzerindeki bıçağı çekerek Rektör Prof. Dr. Demirdağ’a savurdu. Ancak özel güvenlik görevlisi Özcan Akyurt kendini Prof. Dr. Demirdağ’a siper edince bıçak da güvenlikçi Akyurt’un başına saplandı. Kapıda görevli diğer özel güvenlik görevlilerinin de müdahalesiyle kantin işletmecisi 2 saldırgan, etkisiz hale getirildi.
 
Olayda özel güvenlikçi Özcan Akyurt başına saplanan bıçakla ağır yaralanırken, Rektör Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ, gözüne aldığı yumrukla hafif yaralandı.
 
İfadeleri alınan saldırganlardan H.T., serbest bırakılırken, özel güvenlikçi Akyurt’un ağır yaralanmasına sebep olan E.E. ile ilgili soruşturma sürüyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X