Reyting rekortmeni Mucize Doktor’a tepki yağıyor!

Fox TV ekranında izleyicilerle buluşmakta olan ve her bölümü artık reyting rekorlarına konu olan Mucize Doktor dizisindeki bir diyalog hemşirelerin diziye tepkisine yol açtı.

Reyting rekortmeni Mucize Doktor’a tepki yağıyor!

Dizinin perşembe akşamı yayınlanan 8. bölümünün 51. dakikasındaki replik nedeniyle Öğrenci Hemşireler Derneği ailesi adına ÖHDER Yönetim Kurulu’dan bir kamuoyu açıklaması yayınlandı.

Dizide doktor rolündeki kişinin hastaya “Debelene debelene çıkarmışsın serumu” ifadesinden sonar hasta karakterinin “Böyle ıvır zıvır şeyleri hemşire yapmıyor mu, nasıl doktorsun sen?” şeklindeki replik hemşirelik mesleğine gönül verenleri bir hayli üzdü.

Yapılan kamuoyun açıklamasında, “Bu durum hemşirelik mesleğini, meslek üyelerini ve meslek adaylarını olumsuz etkilemektedir.Medya sektöründe yapılan mesleğimize yönelik olumsuz dayatmaları kınıyor, ilgili kurumlarla hassasiyetimiz hakkında görüşmeler gerçekleştireceğimizi kamuoyunu duyuruyoruz” denildi.

Duyuruda ayrıca hemşirelerden RTÜK’e şikayette bulunmaları isteniyor.

İşte o duyuru:

ohder-aciklama.jpg

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X