Rezervasyon yaptırmayan sokakta kalabilir

Vatandaşları rezervasyonlarını yaptırmadan tatil bölgelerine gitmemeleri konusunda uyaran TÜROFED Başkanı Ayık, ”Çünkü inanılmaz derecede yüksek doluluklar bekliyoruz, rezervasyon yaptırmayan sokakta kalabilir” dedi.

Rezervasyon yaptırmayan sokakta kalabilir

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, vatandaşların çok hızlı hareket edip, bir an önce rezervasyonlarını yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Ayık, yaptığı açıklamada, 10 günlük tatilin açıklamasıyla taleplerin daha da hızlanacağını, bazı bölgelerdeki tesislerdeki boşlukların dolacağını kaydetti. Türkiye’de bütün kıyı bölgelerinde ciddi yoğunluk olacağına dikkati çeken Ayık, Batı ve Doğu Karadeniz, Kapadokya, Denizli Pamukkale bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerinin yoğun olacağını bildirdi. Memleket, eş, dost, akraba ziyaretleriyle de iç pazarda ciddi hareketlilik olmasını öngördüklerini aktaran Ayık, turizm anlamında tesislerin dolmaya başladığını dile getirdi.

DOLULUKLAR HIZLA YÜKSELİYOR

Ayık, bayramın en yüksek sezonun hemen bitimine denk geldiğini, geçmiş yıllara göre talebin çok daha yoğunlaştığı bir dönemle örtüşeceğini belirterek, şöyle konuştu: ”Vatandaşların hızlı hareket etmesi gerekiyor, her geçen gün onların aleyhine olabilir. Çünkü tesislerde çok yoğun bir talep var ve doluluk hızla yükseliyor. Kısa sürede yüzde 100’leri bulması muhtemel. Çok hızlı şekilde hareket edip, bir an önce rezervasyonlarını yaptırmalılar. Vatandaşlar, rezervasyonlarını yaptırmadan tatil bölgelerine gitmesinler. İnanılmaz derecede yüksek doluluklar bekliyoruz, rezervasyon yaptırmayan sokakta kalabilir.”

OTOBÜS VE UÇAK BİLETLERİNİ DE ŞİMDİDEN ALIN

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Duran da, insanların bugünden, yarına kalmadan rezervasyonlarını en iyi şekilde yapmaları gerektiğini ifade ederek, ”Ramazan Bayramı’nda son dakikaya kalanlar yer bulamadı. Ulaşım için de uçak ve otobüs biletlerini alsınlar. En fazla yoğunluğun Antalya, Bodrum ve Çeşme’de olacağını tahmin ediyoruz. Oteller yüzde 100 dolacak” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X