Riski göze alıp raylardaki kediyi kurtardı

Bursa’da kent içi toplu ulaşımın sağlandığı hafif raylı sisteme (BursaRay) ait yer altı istasyonunda bekleyen bir yolcu perondan atlayarak, raylarda gezinen ve ezilme tehlikesi bulunan kedi yavrusunu kurtardı. Yolcunun parmağını ısıran kedi, bir süre besl

Riski göze alıp raylardaki kediyi kurtardı

Osmangazi ilçesindeki BursaRay Demirtaşpaşa İstasyonu’nda bekleyen yolcular, raylarda gezinen bir kediyi fark etti.

 

Arabayatağı-Emek seferini yapan bir aracın önüne atlayan kedi, yolcuların uyarısıyla fren yapan vatman sayesinde ezilmekten kurtuldu. Daha sonra kediyi yakalamaya çalışan istasyonun güvenlik görevlileri başarılı olamadı.

 

Yolculardan Metin Tepe (26), araç istasyondan ayrıldıktan sonra kediyi kurtarmak için harekete geçti. Raylara atlayan Tepe, üzerine montunu atarak kediyi yakaladı ve perona çıkararak istasyondaki güvenlik görevlilerine teslim etti.

 

Kedi, BursaRay çalışanları tarafından bir süre beslendikten sonra salındı.

 

“Kediyi orada bırakamazdım”

 

Tepe, yaptığı açıklamada, diğer yolcularla istasyonda beklerken kedi sesini duyduklarını söyledi.

 

Sesin nereden geldiğini anlamaya çalıştıklarını belirten Tepe, yaşadıklarını anlattı:

 

“Herkes kediye uzanmaya çalışıyordu. Ben de uzanmaya çalıştım. Önüme geldi, kurtarmaya çalıştım ama ulaşamadım. Bu sırada tren yaklaşıyordu. El işareti ile sürücüye kedinin raylarda olduğunu belirtmeye çalıştık, yavaş olmasını istedik. Tren durunca kedi kaçıştı. Daha sonra aklım kedide kaldığı için, gideceğim yöne 7 kez tren geçti ancak binmedim. Trenin olmadığı her anda müdahale etmeye çalıştım. Durağa 5 dakika arayla tren geliyor. O süre içerisinde müdahale ettim. Yaklaşık iki saat uğraştım. Kedi en son kenara, önüme geldi. Kaçmaması için montumu üzerine attım ve raylara inip onu çıkardım. Kedi, yakaladığım sırada parmağımı da ısırdı. Sonra onu güvenlik görevlisine teslim ettim. Tehlikeli bir iş olduğunu biliyorum ama o kediyi orada bırakamazdım.”

 

Tepe, kediyi raylardan alıp perona çıkınca yolcuların kendisini alkışladığını ve tebrik ettiğini anlattı.

 

Kedinin uzun uğraşlar sonucunda kurtarılması güvenlik kamerası görüntülerinde de yer aldı.

 

BursaRay’ın işletmecisi Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği (BURULAŞ) yetkilileri ise raylara inmenin tehlikeli olduğunu, buna ilişkin uyarı tabelalarının istasyonlarda bolca bulunduğunu ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X