Robotik yürüme cihazı umut oldu

Türkiye’nin ilk ve tek spastik çocuk hastanesi olan Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne kazandırılan Robotik Yürüme Cihazı, yürüme yeteneği olmayan birçok çocuk için umut ışığı oldu.

Robotik yürüme cihazı umut oldu

Serebral Palsili çocuklar için yatarak ve ayakta rehabilitasyon hizmeti veren hastane, Robotik Yürüme Cihazı ile yürüme yeteneği olmayan hastalar için umut ışığı oldu. Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Rüstem Aşkın’ın da katıldığı açılışla beraber hizmet vermeye başlayan robotik, Türkiye’nin dört bir yanından hasta çocukların aileleri için umut kaynağı oldu.

Robotik Yürüme Cihazı’nın tamamen yerli üretim olduğunu belirten Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof Rüstem Aşkın, “Bursa’ya Robotik Yürüme Cihazı kazandırdığımız için çok mutluyuz. Bu cihazla beraber hastalarımızın kas gelişimleri ve düzeltilmesi daha rahat olacak. Aynı zamanda fizyoterapistin de görevini üstlenerek insan kaynağı açısından bize yararlı olacak. Kompiterize bir cihaz olduğu için hangi kasların ne kadar çalışıp çalışılmayacağını görebileceğiz. Yerli üretim olduğu için de fiyatı yarı yarıya mal edilmiş oldu” diye konuştu.

Günde 15 hastanın bakımını planladıklarını ifade eden Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi Başhekimi Operatör Doktor Çetin Bakır, “Bu cihaz, spastik engellilerin özlemle beklediği bir cihazdı. İnşallah amacına uygun bir şekilde kullanmak nasip olur” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X