Roman öğrencilerin yüzü gülüyor

Mustafakemalpaşa’da Toplum Destekli Polislik (TDP) önderliğindeki sosyal sorumluluk projesi kapsamında, roman öğrenciler tarih ve kültür gezisine çıkarıldı.

Roman öğrencilerin yüzü gülüyor

İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı TDP Büro Amirliği’nin gerçekleştirdiği, ‘Tut elimden’ isimli Sosyal Koruma ve Destek Projesi kapsamında, Güner Şenpamukçu İlk ve Orta Okulu’nda eğitimi gören roman çocuklar Bursa’nın tarihi ve kültürel değerlerini görüp yaşamaları amacıyla geziye götürüldü.

Öğrenim gören 10 ila 12 yaş grubundan seçilen öğrenci grupları, otobüslerle önce Yıldırım Belediyesi Kaplıkaya Cazibe Merkezi’ne götürüldü. Burada dev akvaryumu gezen öğrenciler tesis yetkililerinden de bilgi aldı.

Daha sonra sırasıyla Yeşil Türbe, Yeşil Cami, Türk İslam Eserleri Müzesi ve Ulu Camiyi gezen minikler, kentin tarihi hakkında yetkili ağızlardan önemli bilgiler öğrendi. Son olarak Gölyazı köyündeki Ağlayan Çınarı da ziyaret eden çocuklar, kültür gezisinden son derece mutlu oldukların ifade ettiler

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X