Romanya’dan gelip Bursa’da arama-kurtarma tatbikatı yaptılar

Romanya’dan gelen arama- kurtarma ekibi Bursa’da, Uluslararası Afet Acil Durum Müdahale Ağı kurucu üyesi Nilüfer Arama-Kurtarma (NAK) ekibiyle birlikte tatbikat yaptı.

Romanya’dan gelip Bursa’da arama-kurtarma tatbikatı yaptılar

Nilüfer Arama Kurtarma ekibi, Bursa’da düzenlenecek olan uluslararası arama kurtarma tatbikatına Romanya Arama Kurtarma ekibi (UVSAR) ile birlikte hazırlandı. Arama kurtarma ekipleri, kentin farklı bölgelerinde afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak amacıyla 5 gün süren tatbikat düzenledi. 45 arama kurtarma gönüllüsünün katıldığı tatbikatta ekipler, kurtarma çalışmalarında kullanabilecekleri ortak dili de oluşturmaya çalıştı.

Bursa’ya gelerek olası afetlere hazırlık amacıyla bölgeyi tanıyan Romanya Arama Kurtarma Ekibi, çalışmalar kapsamında Nilüfer Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Bozbey’i de makamında ziyaret etti.

Arama kurtarma faaliyetlerinde gönüllü olarak çalışan herkese emeklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Bozbey, tatbikat hakkında da bilgi aldı.

Romanya Arama Kurtarma Ekibi’nden Raduv Murae de farklı ülkelerin birbirleriyle tatbikat yapmasının önemine değinerek olası afet ve acil durum anlarında bölgeyi tanıdıkları için daha sağlıklı kurtarma çalışması yürütebileceklerini söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X