Rona’dan ceza tepkisi

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yaptırılmayan müzikli eylemlerini sendika binasında yapılmasına izin verdiği gerekçesiyle, Eğitim-İş Şube Başkanı Özkan Rona’ya disiplin cezası verildi. Osmangazi İlçe Milli

Rona’dan ceza tepkisi

SEYİT GÜNDOĞAN 

 

Aldıkları cezanın gerekçesinin belirtilmediğini öne süren Rona, “Bu ceza, devlet memurları kanununun ilgili maddelerine göre verilen ve o hiyerarşinin içinde işlenen bir suçun cezasıdır. Ama ben o hiyerarşinin içinde bulunmayan, devletle bağı olmayan, aylıksız izinli, profesyonel bir sendika başkanıyım. Yaptığımız iş, sendikal bir çalışmadır. Eğer bu, suç içeriyorsa adli soruşturma açılabilir. Savcılık tahkikatı yürütülebilir. Ama idari soruşturmaya konu dahi edilemez. Fakat idare idare kendisine durumdan vazife çıkarmış. İlgisiz bir şekilde disiplin sürecini cezayla sonlandırmış. Ortada büyük bir hukuksuzluk var. Bursa’da milli eğitimde yaşanan skandalları bugüne kadar cesaretle gündeme getirmiş olmamız yetkilileri fazlasıyla rahatsız ediyor ve hukuksuz cezalarla susturulmaya çalışılıyoruz” diye konuştu.  

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X