Rona’ya soruşturma

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin, öğretmenlerinin görev yerlerinin değiştirilmesine tepkilerini sendika binasında yaptıkları müzikli etkinlikte gösterdikleri için Eğitim-İş Şube Başkanı Özkan Rona’ya, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü t

Rona’ya soruşturma

SEYİT GÜNDOĞAN 

 

Soruşturma gerekçesi ve nedeni belirtilmediği için ne ile suçlandığını bilmediklerini belirten Rona, “Ortada suç teşkil edebilecek en küçük bir fiil yok. Çünkü öğrencilerin yaptıkları çalışma son derece demokratik ve barışçıldı. Ne ile suçlandığımızı bilerek, dosyada bize istinat edilen suçlamaların da belgelerini ve bilgilerini bilerek etkin bir savunma yapmamız gerekiyor. Ne olduğu belli olmayan neyle suçlandığımız belli olmayan bir durum var ortada. Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden soruşturma dosyasının bir örneğini talep ettik ancak bu talebimiz reddedilerek tarafımıza verilmedi. Dolayısıyla bu soruşturma etkin savunma hakkımız da kullandırılmıyor” dilye konuştu.  

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X