Rus muhabirin Türkiye sorusu Kirby’yi çıldırttı

Rus muhabirin ısrarlı Türkiye sorusu ABD Dışişleri Bakanlığı’nın en sakin sözcüsü John Kirby’yi çileden çıkarttı. Sözcü, diplomatik olmamakla muhabir ise taraflı soru sormakla eleştiriliyor.

Rus muhabirin Türkiye sorusu Kirby’yi çıldırttı

Rus muhabarin Türkiye sorusu ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby’i çileden çıkarttı. 

Günlük basın brifingi için gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kirby, RT televizyon kanalının muhabiri Gayane Chichakyan’ın ısrarla Türkiye ile alakalı aynı soruyu sorması karşısında sinirlerine hakim olamadı ve “Bu soruları hala utanmadan sorabiliyor olmana şaşırıyorum, Rus hükümetine soramadıklarını bana neden soruyorsun?” diyerek tepkisini dile getirdi. 

Basın brifingi olağan seyrederken, RT televizyon kanalının Waşhington muhabiri Gayane Chichakyan, “Türkiye’nin Irak’a asker göndermesini nasıl değerlendiriyorsunuz?” diye sordu. 

Kirby, bu soruya son 3 gündür aynı yanıtı verdiğini belirterek, “Türkiye ve Irak sorunun çözümü için gerekli görüşmeleri yapıyor” dedi. 

Yanıttan memnun olmayan muhabir, sorunun şeklini değiştirdi ve üst üste aynı soruyu yine sordu. 

Sorular üzerine sinirlenen Kirby, “Sorduğun sorulara bak ve kendine gül, çılgın sorular bunlar” diyerek muhabiri susturdu. 

Sakin tavırları ile tanınan John Kirby’nin kadın muhabire olan tavrının diplomatik olmaması da eleştiri aldı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X