Rusya ‘Türkiye’ önerisine karşı çıktı

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rus turistlerin Mısır, Türkiye ve Tayland’a gidişinin kısıtlanmasına karşı olduğunu bildirdi.

Rusya ‘Türkiye’ önerisine karşı çıktı
HABERİ PAYLAŞ

St. Petersburg milletvekili Evgeniy Marçenko, Rusya Dışişleri Bakanlığı’na Rus vatandaşlarının Mısır, Türkiye ve Tayland’a gidişlerinin bu ülkelerde meydana gelen Rus turistlerin de aralarında bulunduğu trafik kazaları sebebiyle kısıtlanmasını teklif etti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı bu konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Rus turistleri iç turizme yönlendirmeyi yasaklayıcı veya kısıtlayıcı önlemlerle yapmayı planlamıyoruz. Bu amacımıza yerli turizm endüstrisini geliştirerek ve vatandaşlarımıza ekonomik açıdan daha karlı ve güvenlik yolcu ile kaliteli hizmet sunarak ulaşacağız.”

Temmuz ayı başında Tayland’da meydana gelen kazada 2 Rus vatandaşı yaralanmıştı. Mayıs ayında ise Mısır’da Rus vatandaşlarının da aralarında bulunduğu otobüs kaza yapmış ve 2 yabancı turist hayatını kaybetmişti. Bunun yanı sıra Ağustos ayında Türkiye’de yaşanan trafik kazasında 2 Rus vatandaşı hayatını kaybetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X