Rusya’dan 15 Temmuz şehidine onur nişanı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Özel Temsilcisi Dugin’in 15 Temmuz’da şehit olan polis memuru için gönderdiği onur nişanı düzenlenen törenle ailesine verildi.

Rusya’dan 15 Temmuz şehidine onur nişanı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Özel Temsilcisi ve Danışmanı Aleksandr Dugin’in 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç’ın babası Zeki ve annesi Meltem Kılınç’a gönderdiği onur nişanı, Antalya’da törenle takdim edildi.

Avrasya Yerel Yönetimler Birliği, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara’daki saldırılarda şehit olan polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç, öldürülen Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov ve düşürülen Rus uçağının piloti Oleg Peşkov için Antalya’da Mehmet Zeki Balcı Öğretmenevi’nde tören düzenledi.

Tören öncesi birlik üyeleri ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Özel Temsilcisi ve Danışmanı Aleksandr Dugin’in görevlendirdiği Aksana Kuşhan ile Yavuz Kuşhan, Uncalı semtindeki polis şehitliğinde Muhammet Oğuz Kılınç’ın mezarını ziyaret etti.

Ardından öğretmenevinde düzenlenen törende Aleksandr Dugin’in, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç’ın babası Zeki ve annesi Meltem Kılınç’a gönderdiği onur nişanı takdim edildi.

Törende konuşan Avrasya Yerel Yönetimler Birliği Başkanı Hasan Cengiz, Büyükelçi Karlov, pilot Peşkov ve polis memuru Kılınç’ın FETÖ tarafından öldürüldüğünü kaydetti.

Antalya Ruslar için çok değerli olduğu için bu nişanın Kılınç ailesine gönderildiğini belirten Cengiz, FETÖ’nün eylemlerinin Rusya ve Türkiye arasındaki bağları güçlendirdiğini söyledi. Cengiz, Moskova’da Karlov ve Kılınç’ın heykellerinin yan yana yapılacağını aktardı.

Törene telefonla bağlanan Putin’in danışmanı Aleksandr Dugin ise Kılınç ailesine ve Türk halkına destek mesajları verdi. Anne Meltem Kılınç ise Dugin’e teşekkür ederek, Rus halkına selamlarını gönderdi. Her iki ülkenin milli marşlarının okunduğu törende Kılınç ve Karlov’un fotoğrafları yan yana durdu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X