Rusya’dan ‘Alparslan Çelik’ açıklaması!

Türk hava sahasını ihlâl ettiği için düşürülen Rus savaş uçağının pilotunu, paraşütle atladıktan sonra Suriye topraklarında öldürdüğünü iddia eden Alparslan Çelik’in İzmir’de tutuklanmasıyla ilgili Kremlin’den açıklama geldi. Çelik ile ilgili açıklamayı R

Rusya’dan ‘Alparslan Çelik’ açıklaması!

Peskov, “Türkiye’de tutuklanan Alparslan Çelik hakkında görüşümüzü belirtmemiz için Türk savcılığının bu kişi hakkında nasıl bir suç duyusunda bulunacağını öğrenmemiz gerek. Şimdilik böyle bir bilgi elimizde yok. Ele geçirilen kişinin hangi suçtan yargılanacağı kesinleşince ve Türkiye yönetiminin bunu nasıl yaklaştığına bağlı olarak biz de görüşümüzü duyuracağız” dedi.

Moskova ile Ankara arasındaki ilişkiler, 24 Kasım 2015 tarihinde Türk hava sahasını ihlâl eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından sekteye uğradı.

Alparslan Çelik ise düşürülen Rus uçağın paraşütle atlayan pilotunu vurarak öldürdüğünü öne sürmüştü. 

Çelik, dün İzmir’de silahla görüldüğü için güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınmıştı.

ÇELİK’İN AVUKATI: RUS UÇAĞI SORULDU

Bu arada DHA’nın haberine göre, Alparslan Çelik’in avukatı Naci Tataç, gazetecilere yaptığı açıklamada savcılıkta Çelik’e Suriye’de düşürülen Rus uçağıyla ile ilgili soru sorulduğunu söyledi. 

Tataç, “Müvekkilimin ülkeye giriş yapmasından itibaren her şeyi sorguladılar. İzmir’e yanındaki yaralılarla ilgili getirildi. En son soruda, ‘Rus uçağının düşürülmesiyle uçaktan atlayan pilotları öldürdüğünüzü açıkladınız. Bunu anlatır mısınız’ dediler. İyi de gözaltına alındığı olayla bu sorunun ne ilgisi var. Bu sorunun sorulmasına gerek yok diye cevap vermedik. Allah her zaman haklının yanındadır” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X