Rusya`yı kızdıran tatbikat başladı

Ukrayna`nın doğusundaki çatışmayı sona erdiren ateşkes sürerken, Karadeniz`de Rusya`yı öfkelendiren tatbikata start verildi.

Rusya`yı kızdıran tatbikat başladı
Ukrayna ile ABD, Karadeniz’de 8-10 Eylül tarihleri arasında üç gün sürecek ‘Deniz Meltemi’ (See Breeze) adı verilen deniz tatbikatını başlattı.
 
ABD ve Ukrayna’nın öncülüğünde yapılan ‘Deniz Meltemi’ tatbikatına Türkiye, Kanada, Romanya ve İspanya da katılıyor. Bu çerçevede 4 NATO savaş gemisi geçtiğimiz hafta Bulgaristan’ın Burgaz Limanı’na gitti. NATO’dan yapılan açıklamada, tatbikatın, Ukrayna’nın doğusundaki çatışmalardan bağımsız olarak önceden planlandığı belirtildi.
 
LAVROV: PROVOKASYON
 
Ukrayna’nın doğusunda geçtiğimiz hafta sağlanan ateşkes öncesi Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD ile Ukrayna’nın ortak deniz tatbikatını provokasyon olarak tanımlamıştı. Tatbikat başlamadan önce Ukrayna Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, kriz bölgesinde deniz güvenliğinin önemine işaret edildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X