Sağlık Bakanlığı, ünlü oyuncunun yardım çağrısına sessiz kalmadı

Bir süredir Tayland’da yaşayan ve sivrisinek ısırması sonucu ‘Dengue Fever’ isimli hastalığa yakalanan Leyla Bilginel’in yardım çağrısına Sağlık Bakanlığı sessiz kalmadı.

Sağlık Bakanlığı, ünlü oyuncunun yardım çağrısına sessiz kalmadı
HABERİ PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Tayland’da bir sivrisineğin ısırması sonucu ‘Dengue Fever’ hastalığına yakalanan Leyla Bilginel’den güzel haber geldi.

saglik-bakanligi-tayland-da-virus-kapan-leyla-10975335_6622_m.jpg

SAĞLIK BAKANLIĞI İSTANBUL’A GETİRTTİ

Leyla Bilginel’i Sağlık Bakanlığı’na bağlı doktorlar bugün İstanbul’a getirdi. Samatya İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yatırılan Bilginel’in tedavisine başlandı.

‘DENGUE FEVER’ HASTALIĞI NEDİR?

Dang ateşi tüm dünyada tropikal ve subtropikal bölgelerde endemik olarak görülen, şiddetli grip benzeri semptomlara neden olan viral bir hastalıktır.

Kırılmış gibi kemik ağrılarına neden olduğu için ‘kırık kemik humması’ olarak da bilinir. Etkeni flavivirüs ailesinden Dang virüsüdür. Dang virüsünün bilinen 4 tipi vardır. Bir tipiyle hastalık geçirenler diğer tipleriyle de tekrar hastalanabilirler.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X