Sağlık turizminde Bursa modeli

Bursa Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Doç. Dr. Sedat Demir, Türkiye’de her yıl hızla artan sağlık turizmi pastasından ciddi oranda pay alabilmek için Bursa modeli oluşturmak istediklerini söyledi.

Sağlık turizminde Bursa modeli

Demir, “Bursa, medikal turizm, termal turizm ve medikal SPA ile birlikte yaşlı ve engelli turizm için uygun alanlara sahip. Yıldırım ilçesi hem alan olarak hem de yer altı kaynakları bakımından merkezde önemli bir potansiyeli bünyesinde barındırıyor. Aynı şekilde Orhangazi, İznik, Mustafakemalpaşa ve dağ bölgesinde de sağlık turizmi için önem bölgeler arasında yer alıyor” dedi.  BUSAT’ın yeni dönem hedefinin sağlık turizmi alanında yerel yönetimlerin önemli desteğini almak olduğunu ifade eden Demir, “Hedefimiz sağlık turizmi alanında Bursa modelini hayata geçirmektir. Yerel yönetimlerin ve özel yatırımcıların desteğiyle Türkiye’nin 2023 hedefinde yer alan 2 milyon yabancı hasta ve 20 milyar dolar gelirden önemli bir oranı Bursa’ya kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X