Sağlık Yüksekokulu öğrencilerine diploma

Uludağ Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, bu yıl ilk kez düzenledikleri tören ile mezun olan 150 öğrencisine diplomalarını teslim etti.

Sağlık Yüksekokulu öğrencilerine diploma

Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlenen diploma törenine Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Rektör Yardımcıları, Sağlık Yüksekokulu yöneticileri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Törende öğrencilere hitap eden Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, günümüzde üniversiteler arasında bilimsel bir yarışın bulunduğuna dikkati çekti. 

Uludağ Üniversitesi’nin de bu yarış içerisinde yer aldığını söyleyen Rektör Yusuf Ulcay, “Üniversite olarak; ülkemize faydalı olmak, bilinçli ve donanımlı öğrenciler mezun etmek, topluma faydalı olabilmek ve ülkemize faydalı olabilmek için üniversiteler ile yarış içerisindeyiz. Bu bilinç ile hareket ediyoruz. Amacımız topluma faydalı gençler yetiştirmek ve hayata hazırlanmalarını sağlamak. Sizlerin de meslek hayatlarınızda bu amaca en iyi şekilde hizmet edeceğinize inanıyorum” dedi. 

Türkiye’de sağlık personelinin sınırlı ve az olmasından dolayı mezun olan her öğrencinin çok kıymetli olduğunun altını çizen Rektör Ulcay, “Bizler de üniversitemiz Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ndeki eksik personel ihtiyacını karşılamak adına şuanda 100 hemşire personeli alımı gerçekleştiriyoruz. Müracaatları 9 Ekim’de bitiyor. Sizler de başvurabilirsiniz. Hemşirelik, ülkemizde cazip bir meslek olmaya devam edecek. Şuanda ülkemizde temelleri atılan 48 bin yataklı hastane çalışması var. Bu rakam ile sağlık çalışanına ne kadar ihtiyaç olduğunun görülmesi açısından büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X