Sağlıkçılar oturma eylemi başlattı

Memur Sen’e bağlı Sağlık-Sen Bursa Şubesi üyeleri, döner sermaye sistemini oturma eylemi yaparak protesto etti.

Sağlıkçılar oturma eylemi başlattı
HABERİ PAYLAŞ

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki eyleme çok sayıda sağlık personeli ve sendika yetkilileri katıldı.

Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanı Gökhan Yünkül, sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde hayati önem taşıyan bir görev icra ettiğini belirterek, “Çoluğundan çocuğundan ayrı kalan ve ölüm riski altında olan sağlık çalışanları kimi zaman evine dahi gidememiş, misafirhanelerde konaklamış, kendi çamaşırını kendi yıkamış, adeta bir şehir komandosu gibi gecesini gündüzüne katmış, insanüstü bir özveri ile işlerini yapmıştır. Sağlık çalışanlarının bu destansı mücadelesine yönelik yüksek takdiri halkımızın ve devlet erkanının da kendilerini alkışlaması ile ortaya konmuştur. Fakat alkış, yeterli değildir. Alkış, sağlık çalışanlarının sıkıntılarını çözmüyor. Alkış seslerini bastıran feryatlarımız var. Evimizden, çocuklarımızdan, sosyal hayatımızdan fedakarlık yaparak gece gündüz halkımızın sağlığı için çaba gösteriyoruz. Ancak bu kadar çaba ve emeğimizin karşılığında hak ettiğimiz ücreti alamıyoruz. Adına ek ödeme, döner sermaye dediğimiz çürümüş bir sistemle karşı karşıyayız. Döner sermaye bitmiş, gitmiştir. Bıçak kemiğe dayanmıştır. Artık sağlık çalışanlarının onuruna yaraşır şekilde, döner sermayenin yerine aylık maaşlarımızın yükseltilerek yeni bir sayfanın açılmasını istiyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X