Şam ve YPG, Halep’te yeni bir cephe açtı

Suriye ordusu ve müttefiklerinin, Halep’in kuzeybatı kırsalında yeni cephe açarak, YPG’nin kontrolündeki Başimra bölgesinden Şeyh Akil kasabasına doğru operasyon başlattığı bildirildi. Bu bölgenin güneyinde yer alan Akil Dağı’nda TSK’nin 3 nolu gözlem noktası bulunuyor.

Şam ve YPG, Halep’te yeni bir cephe açtı
HABERİ PAYLAŞ

Muhaliflere yakınlığıyla bilinen “Halep Medya Merkezi”, kasabada şiddetli çatışmalar yaşandığını bildirirken, bazı kaynaklar operasyona YPG’nin de katıldığını öne sürdü.

Öte yandan bölgeye hava saldırısı gerçekleştirildiği bildirildi. Ancak saldırıyı Rusya’nın mı yoksa Suriye’nin mi düzenlendiğine dair herhangi bir bilgi yer almadı.

Söz konusu operasyon öncesi Suriye ordusunun Tel Rıfat ve çevresine büyük çaplı askeri sevkıyat gerçekleştirdiği ve YPG’yle birlikte silahlı muhaliflere karşı ortak operasyona hazırlandığı iddia edilmişti.

Son operasyonla, Suriye ordusunun Halep-Zehra yolunu açmak için Anadan, Biyanun, Heyyan, Hureytan ve Kefer Hamra’yı kontrol altına almak istediği kaydedildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X