Samanlı bağlantı yoluyla nefes alacak

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde Samanlı’daki ağır tonajlı araç trafiğini azaltmak maksadıyla 11 Eylül Bulvarı’ndan Bursa Çevre Yolu’na direk bağlantı sağlayacak yolun yapımına başlandı.

Samanlı bağlantı yoluyla nefes alacak
HABERİ PAYLAŞ

Yıldırım Belediyesi tarafından yapılacak yolla Samanlı Mahallesi’nde yaşanan sıkıntılar asgariye indirilecek.

Yapımına başlanan 15 metre genişliğinde ve 3 bin 500 metre uzunluğundaki yolun tamamlanmasıyla ağır tonajlı araçların Samanlı Mahallesi’ne girmeden 11 Eylül Bulvarı’ndan Bursa Çevre Yolu’na ulaşmaları sağlanacak.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İlçemiz her geçen gün büyürken vatandaşlarımızın da aynı doğrultuda beklentileri yükseliyor. Yaptığımız çalışmalarla yeni açılan kilometrelerce yollarla Yıldırım’ın geleceğine yatırım yapıyoruz. 11 Eylül Bulvarını Bursa Çevre yolunu birbirine bağlayacak bağlantı yoluyla bu bölgedeki trafiği büyük oranda rahatlatacağız. 3 bin 500 metre uzunluğundaki yolun tamamlanmasıyla birlikte özellikle ağır tonajlı araçların şehir içi trafiğindeki yoğunluğunu azaltacağız” diye konuştu.

Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yapılan çalışmalar sonucu 2016’da 9 bin 539 metre, 2017’de ise 5 bin 435 metre olmak üzere toplam 14 bin 974 metre yeni yolu Yıldırım’a kazandırdık. Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Yıldırım aynı zamanda en hızlı büyüyen ilçelerden birisi olma özelliğine sahip. Yeni yolların ve yatırımların olduğu yerlerde kalkınmanın hızla arttığı gerçeğiyle hareket ederek yeni yolları şehrimize kazandırıyoruz” şeklinde görüşlerini belirtti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X