Sanata zenginlik katan sergi

Elmas Sanatevi’nin öğretmen ve öğrencilerinin imza attığı farklı sanat dallarındaki birçok eser, Ördekli Kültür Merkezi’nde izlenime sunuldu.

Sanata zenginlik katan sergi

DİLEK ATLI

Geleneksel ve modern sanatların bir araya geldiği “Elmas Sanatevi 4. Karma Sergisi”nde ebru, rölyef, koza, resim, filografi, çininin yanı sıra ahşap boyama, taş, deri ve takı tasarımları da yer alıyor. Sergi, 28 Kasım tarihine kadar ziyarete açık kalacak.

 

ÖZVERİLİ ÇALIŞMA…

Sanatevinin sahibi, ebru ve çini sanatçısı Emine Elmas, yıl boyunca öğretmen ve öğrencileriyle özverili bir çalışma dönemi geçirdiklerini vurguladı.

Eserleri sanatseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Elmas, şunları aktardı:

“7 branş öğretmeni ve öğrenciler büyük emek verdi. Amacımız, sanat ve kültür yaşamına katkı ve hem geleneksel hem de modern sanatları mümkün olduğunca çok vatandaşlarımıza tanıtmak. Sanatseverler burada farklı branşlardaki eserleri görme şansı bulacak. Kendileri de deneyimlemek isterlerse, onlara yardımcı olmak da bizim amacımız elbette. Sanata gönül vermiş kişilerin gelip sergimizi ziyaret etmesini diliyorum.”

Rölyef ve koza sanatçısı Elif Kamacı Efe, filografi sanatçısı Tansel Gürtekin, ressam Ali Yılmaz’ın yanı sıra taş ve ahşap boyama gibi farklı branşlarda da sanatçıların ders verdiği Elmas Sanat Evi’nin sergi açılışına, çok sayıda kişi katıldı.

Bursa Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Lütfi Taşçı, Burfaş Genel Müdürü Muhammed Gümüşsoy, Askeri Işıklar Lisesi Okul Komutanı Hava Pilot Kurmay Albay Latif Özgen açılışta kurdele kestiler.

Taşçı, Elmas Sanatevi’nin kentin sanat yaşamına olan katkısına değinerek, “Kendilerini başarıları nedeniyle kutluyorum. Kent Konseyi olarak gerekli desteği sanatçılarımıza vermekten her zaman mutluluk duyuyoruz” dedi.

Sergide ayrıca Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Kadriye Sarıbıyık, Başkan Yardımcısı Mecbure Altun ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X