‘Sanatçı toplumu bütünleştirmeli’

Usta oyuncu Güray Kip, Olay TV’de konuk olduğu Renkli Hayatlar programında sanatçıların en önemli misyonunu; topluma faydalı ve bütünleştirici olmak diye tanımladı.

‘Sanatçı toplumu bütünleştirmeli’

ACI GÜNLER SONA ERSİN

Önceki gün ‘Compstage.com’ sitesinin Bursa’da düzenlendiği söyleşiye konuk olan oyuncu Güray Kip, etkinliğin ardından Olay TV’de Renkli Hayatlar programına konuk oldu. Art arda yaşanan terör olayları ve verilen şehitlerden duyduğu üzüntüyü dile getiren Kip, bu acı günlerde sanatçılara büyük iş düştüğünü belirtti. Kip, ‘Benim de içim acıyor. Umarım bu acı günler bir an önce sona erer. Sanatçılar yaptıkları iş ve söylemleriyle toplumu bütünleştirici olmalı. Sanatçı siyasetle değil toplumun içinde bulunduğu durumla ilgilenmeli’ dedi.

​TİYATRO DİZİDEN DAHA KOLAY

39 yıl boyunca Devlet Tiyatroları’nda sahneye çıkan ve bugüne dek birçok dizi ve sinema filminde rol alan Güray Kip, mesleğini daha uzun yıllar yapmak istediğini söyledi. Gerçek bir sanatçı için tiyatronun dizi oyunculuğundan daha kolay olduğunu savunan Kip, ‘Çünkü tiyatroda prova süreci bittikten sonra sahneye çıkar ve iki saatte rolünüzü tamamlarsınız. Oysa dizilerde en kısa sahne için bile saatlerce beklersiniz. Hiç unutmam Hakan Ural’la çektiğimiz dizide, akşam 8’de başladığımız tren sahnesi ertesi gün 6’da bitmişti…’ dedi.

 

bir süredir ekran- dan uzak kalan Güray kip, yakında yeni bir sinema filmi projesine başlayacağını söyledi.

Güray Kip, arkadaşımız Ünal Özbay’ın sorularını yanıtladı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X