Sanatçılar Mehmetçik’e destek için Hatay’da

Aralarında Yavuz Bingöl, Tamer Karadağlı, Erhan Yazıcıoğlu, Erhan Güleryüz, Mustafa Ceceli ve Zuhal Yalçın’ın da bulunduğu bir grup sanatçı Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek ve askerlerle buluşmak için Hatay’a geldi.

Sanatçılar Mehmetçik’e destek için Hatay’da

“Sanatçı ve Mehmetçik El Ele” sloganıyla gerçekleşen programa katılan sanatçılar beraberlerindeki AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan ile Antakya’da bir otelde basın toplantısı düzenledi.

Karacan, yaptığı açıklamada, Hatay’da Mehmetçikle öğrencilerle, sınır köylüleriyle ve esnafla bir araya geleceklerini belirtti.

Hatay’a Mehmetçikle buluşmak için gelen her sanatçının kalbinin burada attığını vurgulayan Karacan, birlikten kuvvet doğar düsturuyla seslerinin dünyaya çok daha güçlü ulaşması için kente gelindiğini ifade etti.

Karacan, “Ben de gelmek istiyorum diyen” onlarca sanatçıyla önümüzdeki günlerde de sınır illerinde askerlerin yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Kurtuluş Savaşı döneminde verilen mücadeleyi hatırlatan Karacan, o dönem düzenli bir ordu olmamasına rağmen milletin Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde birleştiğini ve düşmanın yurttan sökülüp atıldığını söyledi.

Şu anda da dünyanın en güçlü ordularından birine sahip olunduğunu vurgulayan Karacan, şunları kaydetti:

“Evet Allah’a çok şükür çok sağlam bir ekonomimiz var, düşman topraklarımızda mı? Hayır. Dışarıdan kahpece saldırıyorlar ve sınırlarımızda ordu kurmaya uğraşıyorlar. Dik duruş sergileyen ve vatanı milleti için dünyaya rest çeken bir liderimiz var mı? Evet var. Türkiye’de reis, dünyada güçlü bir lider diye bilinen Sayın Recep Tayyip Erdoğan, başkomutan olarak ülkesinin başında Allah’a çok şükür. İşte bu yüzden inanıyorum ki birlik ve beraberlik içerisinde Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Yörük’ü, Alevi’si, Sünni’si, Dadaş’ı bugün sanatçılarımız ile 80 milyon tek yürek olarak yaşadığımız bu zorlu sürecin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Allah aziz Mehmetçiğimizin, aziz milletimizin, ordumuzun yardımcısı olsun.”

– Sanatçılardan Mehmetçik’e destek mesajı

Tamer Karadağlı da sanatçıların Mehmetçikle yan yana olmak zorunda olduğunu söyledi.

Bu amaçla Hatay’a geldiklerini aktaran Karadağlı, “Vatanın her karışı bizim. Bir tane Türkiye var. O da bizim vatanımız. Mehmetçiğimizin yanında olmak görevimiz” dedi.

Yavuz Bingöl ise 60 bine yakın insanı teröre kurban vermiş bir milletin fertleri ve sanatçıları olduklarını belirtti.

Bingöl, “İnsanlara moral vermek, şehitlerimizin ailelerini ziyaret etmek için buradayız. Kıskanılan bir ülkeyiz aslında. Tarihsel derinliği olan, hem ekonomik hem de kültürel tarihsel derinliği olan çok ciddi bir geleneği olan bir milletin fertleriyiz.” şeklinde konuştu.

Mustafa Ceceli de Zeytin Dalı Harekatı’nın başladığı günden bu yana gelişmeleri takip ettiğini kaydetti.

Askerlerin ve Hataylıların moral ve motivasyonlarını yükseltmek, yanlarında olduklarını göstermek istediklerini ifade eden Ceceli, şöyle konuştu:

“Bu sabah okudum Reyhanlı Davutpaşa köyünde bir çoban tam sekiz ton taş taşıyarak Mehmetçik’in geçiş güzergahında olan bir tepeye Türk bayrağı yapmış. Bütün hikaye aslında şundan ibaret. Evet sınıra yakın bir ilçede yaşıyor olabilirsiniz ve hedefe konmuş da olabilirsiniz. Ama unutmayalım ki hem fiili hem de fikri olarak insanların moral ve motivasyonunu yükseltmek, onların gerçekten ellerini tutabilmek, yanlarında olabilmek böyle bir dönemde çok kıymetli. Bundan sonra her hafta burada farklı sanatçıları, inşallah buradaki vatandaşlarımızla buluşturarak çok güzel bir projeye imza atılacak. Reyhanlı bugüne kadar 7 sivil vatandaşımızı kaybettiğimiz 113 vatandaşımızın da yaralandığı bir bölge. O yüzden inşallah yaraları bir nebze sarabilmek için bugün buradayız.”

Sanatçı Erhan Güleryüz de tüm dünyanın gözünün topraklarımızda olduğunu belirterek, Türkiye’deki 80 milyonun ve sanatçıların Mehmetçikle ele ele olduğunun altını çizdi.

Toplantıya sanatçılar Volkan Severcan, Emre Kızılırmak, Zuhal Yalçın, Sefa Zengin, Deniz Oral, Erhan Yazıcıoğlu da katıldı.
 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X