Sanayi Çarşısı taşınmayacak

AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Adnan Kamıl, Çayır Mahallesi yakınlarındaki Sanayi Çarşısı’nın, Subaşı Köyü yakınlarında yapılması planlanan Yeni Sanayi Sitesi’ne taşınmasının söz konusu olmadığını belirtti. Kamıl, ‘Sanayi Çarşısı esnafımız bu konuda müst

Sanayi Çarşısı taşınmayacak

GÜRHAN ADANA

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Yeni Sanayi Sitesi Projesi içinde, Çayır Mahallesi’ndeki Sanayi Çarşısı’nın taşınmasının bulunmadığını vurgulayan Kamıl, ‘Kaldı ki, Sanayi Çarşısı’nda fiziki iyileştirmeler yapılabilir. Örneğin, uzun vadeli kredi imkanları olup olmadığı araştırılabilir. Eğer varsa, Sanayi Çarşısı’ndaki 50 ile 200 metrekare büyüklüğündeki işyerlerinde faaliyet gösteren 350 esnafımızın, daha rahat ve sağlıklı çalışma ortamına kavuşacağı düzenlemelere gidilebilir’ diye konuştu.

Demirciler ve Madeni İşler Sanatkarları Odası Başkanı Yusuf Süer de, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na giderek bu konuyu araştırdıklarını anlattı. Süer, ‘Bakanlık yetkilileri, Subaşı Köyü yakınlarına yapılması planlanan Yeni Sanayi Sitesi’ne, Sanayi Çarşısı esnaflarının taşınmasının gündemlerinde olmadığını kaydettiler. Sanayi Çarşısı bugünkü yerinde kalıyor’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X