‘Sandığa sahip çıkın’

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa’nın Orhangazi ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılışını yaparken spor salonunun temelini attı.

‘Sandığa sahip çıkın’

Yapımı kısa bir süre tamamlanan Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ek binası için tören düzenlendi. BEBKA desteğiyle dezavantajlı çocuklar için yürütülen “Sizinleyiz” projesi bünyesindeki spor salonunun da temeli atıldı. Törenlere Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Milletvekili İsmail Aydın, Kaymakam Vekili Cahit Işık, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ile çok sayıda davetli katıldı. Müezzinoğlu, Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’ın cenaze töreninden geldiklerini belirterek, kendisine Allah’tan rahmet diledi. Müezzinoğlu, “Bugün 27 Mayıs. 27 Mayıs 1960’da da bu milletin iradesine darbe yapıldı. Bu milletin hayalleriyle umutlarına darbe yapıldı. Bu milletin milli iradesinin temsilcileri idama götürüldü, idam edildi, katledildi. Ve o güne ne yazık ki hürriyet ve anayasa bayramı diyerek, milletin iradesiyle alay edildi. Bugün utanç duyduğumuz o sıfatları verdiler. Demokrasi katledildi” dedi.

28 Şubat’tan da bahseden Müezzinoğlu, “Bu meslek liselerinin kaderiyle de 28 Şubat’ta oynandı. 28 Şubat’ta, milli iradeye, evet ben ne istiyorsam onu yapacaksın, yoksa seni ezer geçerim dediler. Bin yıl yaşayacak bir yol haritasını belirlediler. Meslek liselerinin neredeyse idam fermanını imzaladı. Ama çok şükür ki bin yıl sürecek dedikleri o süreç çok sürmedi. Çok şükür yine bugün meslek liselerimizi, imam hatiplerimizi yine milletin ve milli iradenin dediği şekilde hizmete koyabiliyoruz. Hüzünlüyüz, bizi geri bıraktılar. Üzüntülüyüz, bize ve bu millete zulüm ettiler. Hırslıyız, aradaki makası kapatmak zorundayız. Hırsımız daha çok çalışmak üzerine; iddiamız bu aradaki makası hızla kapatarak, gençlerimize medeni bir ülkeyi, ay yıldızlı bayrağın altında yaşamaktan onur ve gurur duyacakları bir memleketi, Orhangazi’yi, Bursa’yı Türkiye’yi teslim etmek” diye konuştu.

Türkiye’nin çok büyük bir zenginliğe sahip olduğunu belirten Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

“Bugün dünyanın en gelişmiş ülkeleri dediğimiz İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda bütün bu ülkelere göre çok büyük bir zenginliğimiz var. Her bir yaşta 1 milyon 200 bin genci olan bir ülkeyiz. Bu büyük bir zenginlik yeraltı zenginliği falan çok gündeme getirmeye gerek yok. Zenginlik burada, gençlerde. Geleceği onlarla şekillendirecek, onları aklıyla, gönlüyle, özgür bir şekilde, bu ülkenin evladı olarak yetiştirebilirsek, önlerini açabilirsek, öz değerleriyle, öz güvenleriyle bu milletin geleceğine ait sorumluluklarını onlara erken yansıtabilirsek, inanıyorum ki bu ülkenin önünde hiçbir güç duramayacak. Muasır medeniyet seviyesi üzerindeki hedefe çok hızlı koşacağız. Önümüzdeki dönemin milli iradenin, hak ve hukukun güçlendiği bir dönem olmasını temenni ediyorum”. 

Bütün halkı seçimlerde oy kullanmaya çağıran Müezzinoğlu, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletin ve milletin egemenliğinin şekillendiği yer sandıktır. Sandığa hep birlikte sahip çıkmalıyız. 18 yaşını dolduran bütün gençlerimizle, ister 100 yaşında olsun, hepimiz, bu milletin geleceğine ait sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Sandığa koşmalıyız. Vicdanımızın sesini dinleyerek, gönlümüzün sesini dinleyerek, aklımızla dünyayı analiz ederek sandığa mutlaka gitmeliyiz. 18 yaşın altında oy kullanamayan gençlerimiz de kendi geleceklerinin belirlenmesinde, fikirleriyle, talepleriyle yön verici olmalılar” dedi.

Müezzinoğlu, ardından okulun ek hizmet binasını gezdi. 16 derslik, konferans salonu, kütüphane, bilişim teknoloji atölyesi, bilgi teknolojileri laboratuarı, sığınak, kantin, revir, bilgi işlem, kimya fizik laboratuarları ve idari bölümlerden oluşan Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni gezen Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, akıllı tahtaları denedi. Müezzinoğlu, tahtaya, “Sevgili gençler, öz değerleriniz, öz saygınız, öz güveniniz olsun” diye yazarak imza attı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X