Sayıştay’dan Mudanya kararı

2015 yılı Bütçe Gelirleri ve Kesin Hesap Cetveli kapsamında bulunan gelir kalemleri üzerine denetim geçiren Mudanya Belediyesi’ne Sayıştay 6’ncı Daire Başkanlığı tarafından yargılamaya gerek olmadığına ilişkin karar verildiği bildirildi.

Sayıştay’dan Mudanya kararı

1 Ocak 2015-31 Aralık 2015 denetim dönemini kapsayan incelemeler sonunda, denetmen tarafından hazırlanan raporu inceleyen Sayıştay 6’ncı Daire Başkanlığı Yargılama Heyeti, yargılama gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığı hükmüne vardı. Kararın Mudanya Belediyesi’ne iletildiği belirtildi.

Sayıştay tarafından verilen kararı değerlendiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Göreve geldiğimizden beri temiz, dürüst ve ahlaklı birer yönetici olacağımız konusunda hemşehrilerimize söz verdik. Bu sözümüzü de tuttuğumuz yapılan denetlemeler ile adeta tescillenmektedir. Bundan sonra da tüm çalışmalarımızı yasal çerçeveler içerisinde sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X