Seçim olmadan koltuğa oturdu

Türk Eğitim-Sen 1 No’lu Şube’nin 12 Kasım’da yapılacak olan Seçimli Genel Kurulu öncesi, mevcut başkan istifa edince yönetim kurulu üyesi olan ve aynı zamanda başkan adayı olan Metin Öksüz, tüzük gereği seçim olmadan başkanlık koltuğuna oturdu.

Seçim olmadan koltuğa oturdu

SEYİT GÜNDOĞAN 

Mevcut başkan Kazım Sarnık istifa edince, tüzük gereği yedek yönetim kurulu üyelerini asil yönetim kurulu üyeliğine getirerek, sendikayı 12 Kasım’a kadar kongre sürecine hazırlayacak olan Metin Öksüz başkanlığındaki yönetim kurulu, sendikanın faaliyetlerinin devam etmesini sağlamış oldu. 

Bu süreci bir bayrak yarışı olarak gördüklerini ve teslim alacakları bu bayrağı daha ileriye taşımak için bu yola çıktıklarının altını çizen Öksüz, “Mevcut başkanımız Kazım Sarnık Bey’in sendikanın kuruluşundan bu günlere gelmesinde çok büyük emeği var. Biz kendisine teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar yönetimde olduğumuz süre boyunca üyelerimizin sorunlarıyla bire bir ilgilendik. O sorunu, kendi sorunumuz bilip çözüme kavuşturana kadar uğraştık. Tabandaki değişim ihtiyacını hissettik. Bu değişimin sendikamızın daha etkin, daha etkili ve daha güçlü oma noktasında katkı sunacağına inanıyoruz. Seçimden sonra yeni delegasyonla oluşturacağımız güçlü bir yönetimle Bursa’da ses getirecek, etkin, etkili güçlü Türk Eğitim-Sen’i oluşturacağız” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X