Seçim yasakları başladı…Ne kadar sürecek?

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi için oy verme işlemi başladı. Milyonlarca vatandaşın sandık başına gittiği seçim günü nelerin yasak kapsamına alındığı da günler öncesinden belli oldu.

Seçim yasakları başladı…Ne kadar sürecek?

Seçim yasakları kapsamında bugün saat 06.00’dan 24.00’e kadar alkollü  içki satılamayacak, içkili ve umumi yerlerde alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak, eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalacak, eğlence yeri  niteliğindeki lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek.

Çay bahçeleri de kapalı olacak.

Seçim yasaklarına ve kurallara uyulmak şartıyla bugün saat 18.00’den  sonra alkolsüz düğün yapılabilecek.

Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka kimse silah  taşıyamayacak. Radyolar ve her türlü yayın organlarınca seçim günü saat 18.00’e  kadar seçim ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapılamayacak.  

Radyolarda ve her türlü yayın organlarında 18.00-21.00 saatleri arasında ancak  YSK tarafından seçim ile ilgili verilecek haber ve tebliğler yayınlanabilecek.

Seçim günü bütün yayınlar, saat 21.00’den sonra serbest olacak, ancak  YSK tarafından gerek görülmesi halinde saat 21.00’den önce de yayınların serbest  bırakılmasına karar verilebilecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X