Şehir plancıları odasından ‘Nilüfer Arena’ya itiraz

Odunluk Mahallesi İzmir Yolu Caddesi üzerine Nilüfer Belediyesi tarafından yaptırılması planlanan Nilüfer Arena’ya Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi’nden tepki geldi.

Şehir plancıları odasından ‘Nilüfer Arena’ya itiraz

Bursa Akedemik Odalar Birliği Alev Çetinkaya toplantı salonunda basın toplantısı düzenleyen Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi Başkanı Füsun Uyanık,  Nilüfer Belediyesi, sanat gösterileri, konserler için yeni bir proje geliştirdiğini hatırlattı. Bunun için Odunluk Mahallesi’nde, İzmir Yolu ile Burulaş Tramvay Atölyesi arasında kalan Nilüfer Belediyesi mülkiyetindeki 252 ada, 47 parsel seçildiğini ve 12 bin 500 lira artı KDV kira bedeli karşılığı 25 yıllığına kiralanan alanın  1/1000 ölçekli uygulama imar planında rekreasyon alanında yer aldığını ve 0.20 emsal değerine sahip olduğunu vurgulayan Uyanık, ancak belediyenin burası için hazırlanan projenin imar planlarına aykırı olduğunu söyledi.

Bununla ilgili Nilüfer Belediyesi’ne itiraz ettiklerini ancak meclis tarafından ret edildiğini kaydeden Uyanık, Büyükşehir meclisinin itirazlarını kabul etmesine rağmen Nilüfer Belediyesi’nin imar onayı verdiğini belirtti. Plan notlarıyla rekreasyon alanın alışveriş merkezine dönüştürüldüğünü savunan Uyanık, konuyla ilgili suç duyusunda bulunduklarını ekledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X