Şehit Çakır Kürtçe ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı

Suriye sınırında devriye görevi yaparken açılan ateş sonucu şehit olan piyade er Gökhan Çakır, Kürtçe ağıtlarla Aliağa’da toprağa verildi.

Şehit Çakır Kürtçe ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı
HABERİ PAYLAŞ

Suriye sınırında devriye görevi yaparken açılan ateş sonucu şehit olan piyade er Gökhan Çakır, Aliağa’da toprağa verildi.

 

Muşlu şehit Çakır için ailesinin yaşadığı Aliağa’daki Merkez Camisi’nde kılınan cenaze namazına, ailesi, yakınları, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Anne Gülbeyaz Çakır, baba Faruk Çakır, kardeşler Hakan, Ramazan ve Sevda Çakır şehidin tabutu ve fotoğrafına sarılarak, gözyaşı döktü. 

 

Kürtçe ağıtların da yakıldığı cenaze töreninde, oğlunun fotoğrafını sık sık öpen Gülbeyaz Çakır, Gökhan Çakır’ı yüzünü uzun zamandır görmediğini belirterek, “Oğlumun yüzünü bana gösterin, bir şey yapmayacağım, sadece öpeceğim” diyerek ağladı.

 

Zaman zaman fenalık geçiren şehidin yakınlarına, sağlık ekipleri müdahale etti.

 

“Oğlunuz oğlumuzdur” 

 

Aile üyelerini sakinleştirmeye çalışan amca Kutbettin Çakır, taziyede bulunanlara, “Sadece bizim değil hepimizin başı sağ olsun. Hepimiz namaz kılacağız, hepimiz biriz. Biz garibanız, nereye gidelim? Bize sahip çıkın” dedi.

 

Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep de baba Faruk Çakır’a taziyelerini iletirken, “Bu vatan bizim, hep birlikte mücadele edeceğiz. Oğlunuz oğlumuzdur” ifadelerini kullandı.

 

Cenaze namazının ardından askeri tören için top arabasına konan Çakır’ın cenazesi, daha sonra Aliağa Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi.

 

Öte yandan şehidin amcası Kutbettin Çakır’ın bazı gazetelerde yayınlanan “iş yerlerine saldırı yapıldığı” yönündeki açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı, farklı kentlerdeki olaylara yaptığı göndermenin yanlış anlaşıldığı ifade edildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X