Şehit Yarbay Çelikcan’ın adı Bursa’da yaşayacak

Nilüfer Belediyesi tarafından Çalı’da yaptırılan park ve koşu yoluna 44 gün önce Hakkari Dağlıca’da şehit düşen Tabur Komutanı Kurmay Yarbay İlker Çelikcan’ın adı verildi.

Şehit Yarbay Çelikcan’ın adı Bursa’da yaşayacak

Nilüfer Belediyesi Dağlıca’da şehit düşen Kurmay Yarbay İlker Çelikcan’ın ismini yaşatmak için anlamlı bir davranışa imza attı. Çalı Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik alan üzerinde bulunan parka şehit yarbayın adı verildi. 

Parkın açılışına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, şehit İlker Çelikcan’ın eşi Gaye Çelikcan, babası Niyazi Çelikcan, annesi Pamuk Çelikcan, çocukları Zeynep, Soner Çelikcan, kayınpederi Uğur Görgülü, CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. Çelikcan’ın ismini sonsuza dek yaşatmak istediklerini ifade eden Başkan Bozbey, “Keşke daha fazla bir şeyler yapabilsek. Keşke bugün itibariyle anaların, babaların, çocukların, eşlerin, hiç kimsenin ağlamadığı, terörden dolayı sıkıntı yaşamadığı ortamı sunabilsek. Bütün hedefimiz bu yönde. Bugün, dünden daha fazla barışa ve sevgiye ihtiyacımız var. Şehidimiz bundan böyle bu parkta yüz yıllarca anılacak. Nasıl bir insan olduğu zaten biliniyor. En önemlisi Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşaması pahasına, neden şehit oldukları belki de buraya gelenler tarafından daha iyi anlaşılacak. Onlara için ne yapsak az. Bu park bile çok az ama yapılacak şeylerde hepimiz duyarlı olmak zorundayız. Biz eğer burada huzurlu yaşıyorsak, mutlu yaşamaya çalışacaksak o insanları çok iyi anlamamız lazım. Şehitlerimizi, gazilerimizi, ailelerini ve bu konuda bedel ödeyenleri çok iyi anlamamız gerekiyor. Onları anlarsak zaten bu ülkede kalıcı barışı, dostluğu ve en önemlisi sevgiyi hakim kılarız” dedi.

ŞEHİT EŞİNDEN DUYGULANDIRAN KONUŞMA

Şehit Kurmay Yarbay İlker Çelikcan’ın eşi Gaye Çelikcan da kucağında kızı Zeynep ile kürsüye gelerek herkesi duygulandıran bir konuşma yaptı. Gaye Çelikcan, “Tam 44 gün oldu. Ateş bana ve ailemize değil, bütün milletimize düştü. Bundan sonra ülkemiz birlik olup geleceğimiz, çocuklarımızın barış kardeşlik içerisinde yetişmesi için yaşamalıyız. Eşim 44 gündür bizle yaşıyor. Bu parkta da ebediyen yaşayacak. Ailem ve şahsım adına hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Baba Niyazi Çelikcan da birlik beraberlik mesajı vererek, “Bu vatan bizim, siyaset gelip geçici. Birlik beraberlik içinde olmalıyız. Bu vatanda bir taş düşse hepimiz altında kalırız. Bu vatana çocuklarımız gibi bizde sahip çıkmalıyız. Nilüfer Belediyesi’ne duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyorum” diye kaydetti.

Konuşmaların ardından Başkan Bozbey, şehidin ailesi ile protokol üyeleri parkın açılışını yaptı. Açılan Şehit Kurmay Yarbay İlker Çelikcan Parkı ve Koşu Yolu ile Nilüfer’de park sayısı 234’e yükseldi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X