Şehitlere vefa

Büyükşehir Belediyesi tarafından Pınarbaşı Şehitliği’ndeki inşaat çalışmaları tamamlanan ‘Garnizon Şehitliği Anı ve Sunum Binası’, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında törenle hizmete açıldı.

Şehitlere vefa

Büyükşehir Belediyesi tarafından Pınarbaşı Şehitliği’ndeki inşaatı tamamlanan ‘Garnizon Şehitliği Anı ve Sunum Binası’, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümünde törenle hizmete açıldı.

Programa katılan Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Seyfullah Saldık, açılış töreni öncesinde şehitlikte, şehitlerin mezarlarına kırmızı karanfil koydu, şehit yakınlarının acılarını paylaştı. Duygusal anların yaşandığı programda, şehitler için dualar edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nün önemine değindiği konuşmasında, “Bugün çok anlamlı bir gün yaşıyoruz, bugün büyük kahramanlığın yıldönümü. Dünya tarihine geçen değerlerimize sahip çıkıyoruz. Çanakkale’de 100 yıl önce ecdadımız, tüm dünyaya sadece savaş ve strateji dersi değil insanlık dersi de verdi. Çanakkale’nin her cephesinde ayrı bir destan yazıldı. Çanakkale’de en çok şehidi veren kent de Bursa’ydı, Çanakkale’de yitirdiğimiz 117 şehidimiz Pınarbaşı’nda yatıyor. Vatanımızı bizlere emanet eden ve bu topraklar uğruna kanları akan şehitlerimize vefa borcumuz var” dedi.

ŞEHİTLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Başkan Altepe, Bursa’nın şehitlerine sahip çıktığını hatırlatarak, canları pahasına vatanı koruyan şehit ve gazileri minnetle anarak, “Pınarbaşı Garnizon Şehitliği Anı ve Sunum Binası, Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılarak yenilendi. 110 metrekarelik alanda bulunan bina, şehitliği ziyaret eden vatandaşlarımıza şehitlerle ilgili bilgilere ulaşma imkanı veriyor” dedi.

Başkan Altepe, Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Çanakkale’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının bulunduğu ‘Bursa Şehitliği’nin ise 24 Nisan’da ziyarete açılacağını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Vali Karaloğlu ve Başkan Altepe, ‘Garnizon Şehitliği Anı ve Sunum Binası’nın açılış kurdelesini keserek, binanın içini gezdi.

Proje kapsamında Garnizon Komutanlığı’nın talebiyle yenilenen binanın çelik çatı, çatı kaplama mekanik ve elektrik tesisatının yanında çevre duvarları ve çevre düzenlemesi yapıldı, şehitlerin fotoğraflarının çerçeve ve camları yenilendi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X