Senfoni’nin çok özel sanatçıları

BBDSO’nun en büyük destekçilerinden Bursa Filarmoni Derneği Başkanı Ömer Kızıl, başkan yardımcısı Mehdi Kamruz ve yönetim kurulu üyesi Murat Saraçoğlu son konserde sahneye çıkıp enstrümanlarıyla orkestraya eşlik etti.

Senfoni’nin çok özel sanatçıları

ALKIŞLAR ÜNLÜ İŞADAMLARINA 

Yöneticisi oldukları Bursa Filarmoni Derneği’yle kentimizde sanatın yaşaması adına Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’na destek veren işadamları Ömer Kızıl, Mehdi Kamruz ve Murat Saraçoğlu, Merinos AKKM’de gerçekleşen 23 Nisan Özel Konseri’nde seyirciye sürpriz yaptı. Orkestrayla birlikte sahneye çıkan ve sanatçılara enstrümanlarıyla eşlik eden Ömer Kızıl ‘guguk’, Mehdi Kamruz ‘klakson’ ve Murat Saraçoğlu da ‘balıksırtı’ çalarak alkış aldı.

SAHNE YETENEKLİ ÇOCUKLARIN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Konseri’nin gerçek sanatçıları ise klasik müziğin yetenekli müzisyen çocukları oldu. Samsun Devlet Opera ve Balesi Şefi Mikhail Kirchhoff’un yönettiği konserde 12 yaşındaki piyanist Dimitry Iskhanov, D.Kabalevsky’nin piyano konçertosunu seslendirdi. Daha sonra şef Kirchhoff, konseri izlemeye gelen çocuklardan 3’ünü sahneye alarak kısa bir eğitim verdi. Çocuklar eğitimin ardından orkestrayı yönetti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X