Şengal`e yardım TIR`ı yola çıktı

Nilüfer Kent Konseyi ve Nilüfer Belediyesi`nin, Türkiye`ye sığınan Ezidiler içi başlattığı yardım kampanyası büyük ilgi görürken, toplanan yaklaşık 25 ton malzeme yola çıktı.

Şengal`e yardım TIR`ı yola çıktı
Kampanya kapsamında duyarlı kişi ve kuruluşların çabalarıyla yatak, battaniye, çadır, temizlik malzemesi, çocuk maması ve bezi, çocuk kıyafetleri ile kuru erzak gibi yardım malzemelerinin bulunduğu koliler Diyarbakır ‘a doğru yola çıktı.
 
KESK Bursa Şubeler Platformu, Bursa Halk Evleri ve Nilüfer Halk Forumu’nun da katkı sağladığı kampanya sonucu toplanan malzemelerin Nilüfer Kent Konseyi’nden uğurlanması sırasında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Başkan Yardımcısı Nazlı Yazgan, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu ve Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreteri Elvan Atay da hazır bulundu.
 
KATKISI OLANLARA TEŞEKKÜR
 
Uğurlama öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Mustafa Bozbey, “Bugün Nilüfer halkı olarak topladığımız erzaklar yola çıkıyor. O bölgede yaşanan dram son günlerde daha da artmış durumda. Duyarlı insanlarımıza çok teşekkür ediyorum. O bölge halklarının şu anda yaşamış olduğu dram hepimizi sarabilir. Bu malzemeler o insanlara azda olsa merhem olacak inancındayım. Bu insanlara sahip çıkmak her toplumun görevidir. Neticede orada insanlık dramı yaşanıyor. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X