Serme’de armuda festivalle tanıtım

Bursa’da armut üretiminde büyük pay sahibi olan Serme, yarın 1. Armut Festivali düzenliyor. Bu iki armut cinsinin tanıtımı için, üreticiler ve muhtarlıkça armut festivali düzenleme kararı alındı. Serme bölgesinde yetişen Santa Maria armudu Temmuz ve Ağust

Serme’de armuda festivalle tanıtım
HABERİ PAYLAŞ

OSMAN GÜNEŞ

 

Serme Mahallesi Muhtarı Ramazan Kaya, üreticilerin herhangi bir afet zararı yaşamadığı zaman Santa Maria ve Deveci armut cinslerinde hem rekolte hem de kalite olarak kaliteli üretim yaptıklarını ifade etti. Armutta marka olmayı hedeflediklerini belirten Kaya, “Amacımız üreticilerimizin emeklerini en iyi şekilde değerlendirerek hak ettikleri ücretleri almalarıdır” dedi.

Türkiye de en güzel Deveci armudunun Bursa ovasında yetiştiğine dikkat çeken Serme Muhtarı Ramazan Kaya, deveci armudumuzu yurdumuzda yeterince tanıtamadık. Kooperatifçilik sistemi geliştirerek pazarlama ile gelir seviyesini iki kat arttırabiliriz. Çünkü bölgemizde yeteri kadar soğuk hava depomuz var” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X