Servislere sıkı takip

Ders zilinin çalmasına yine sayılı günler kaldı. Bazı özel okullarda eğitime geçildi bile. Polisin gözü, öğrencilerimizin can güvenliği için bu yıl da okul servislerinin üzerinde olacak.

Servislere sıkı takip
HABERİ PAYLAŞ

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 2016-2017 eğitim öğretim yılında öğrencilerin güvenli bir şekilde okula gidip gelmeleri için şimdiden teyakkuza geçti. Üzücü kazaların yaşanmaması için servis araçlarında hiç bir eksikliğe göz yumulmayacak.

 

NELERE DİKKAT EDİLECEK

Kentteki yüzlerce servis aracını denetlemeye hazırlanan ekipler, öğrenci taşıyacak minibüslerde  ‘OKUL TAŞITI’ yazısı ile frene basıldığında ışıklı ‘DUR’ uyarı lambanın çalışır durumda olmasını istiyor. Okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerinin taşınması sırasında araçlarda rehber personel bulundurulmasının da zorunlu olduğu kaydediliyor. 

KURALA UYUN ÇAĞRISI

Yetkililer, sürücülere mesaj vererek ‘Şoförün başta hız, kavşaklarda geçiş önceliği, indirme ve bindirme kurallarına riayet edip etmediklerini de denetleyeceğiz. Bunların dışında öğrencilerin kolayca erişebilecekleri camlarının sabit olması gerekiyor. Kapılar da otomatik olmalı. Bunlara uymayanlara ceza var’ şeklinde konuştu. 

HER KOLTUKTA EMNİYET KEMERİ

Polis ekipleri öncelikle araçlarda fazla yolcu bulunup bulunmadığına, her koltukta emniyet kemeri olmasına ve camların açılmayacak şekilde dizayn edilip edilmediğine bakacak.  Okullar kapanana kadar aralıksız süren denetimlerde korsan servislere de göz açtırılmayacak.

Öğrencilerin güvenli bir şekilde okula gidiş ve gelişlerinin sağlanması için trafik polisleri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da denetimlerini aralıksız sürdürecek. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X