‘Sevginin temelini adalet oluşturur’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hacı Bektaş Veli’yi Anma etkinliklerinde yaptığı konuşmada, insana duyulan sevginin temelini adaletin oluşturduğunu belirterek, ‘Hacı Bektaş Veli sorunları nefretle ve öfkeyle değil, sevgi ve adaletle çözmüştür’ dedi.

‘Sevginin temelini adalet oluşturur’

Törene hükümet kanadından katılan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da, Hacı Bektaş Veli’nin Anadolu’yu Türkleştirenlerden ve Müslümanlaştıranlardan olduğunu belirterek, ”Hünkar Hacı Bektaş Veli’nin öğretileri, Anadolu’da başlayıp, Rumeli’yi de sarmıştır’ dedi. Hacı Bektaş Veli’nin ‘İncinsen de incitme’ öğretisine bugünlerde daha da çok ihtiyaç duyduklarını kaydeden Bakan Avcı, ‘Bir olarak, iri ve diri olarak bir ay önce hep birlikte bayrağımıza sahip çıktık. Bundan sonra da özellikle eğitim ve kültür hayatımızda genç kuşaklara olabildiğince sade olarak çaba göstermemiz gerekiyor” diye konuştu.

53’üncü ulusal, 27’nci Uluslararası Hacıbektaş Veli Anma Töreni’ne ilçede yaklaşık 30 bin kişi katıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X